XORIJIY TILLAR KAFEDRASI TOMONIDAN “ENGLISH SPEAKING YOUTH” NOMLI TANLOV O‘TKAZILDI
Andijon davlat tibbiyot institutining Xorijiy tillar kafedrasi tomonidan  17-noyabr – Xalqaro talabalar kuni munosabati bilan tadbir tashkil qilindi. Zukkolar bellashuvi shaklidagi tanlov, “English speaking youth” nomi ostida ingliz tilida bo‘lib o‘tdi. Tadbirdan ko‘zlangan asosiy maqsad yoshlarning bo‘sh vaqtlarini samarali tashkil etish va chet tillarini o‘rganishni ommalashtirishdan iborat bo‘ldi.
Tadbir avvalida institut rektori M.Madazimov so‘zga chiqib, mamlakatimizda yoshlarga berilayotgan eʼtibor, taʼlim sohasida olib borilayotgan islohotlarning samaralari va tibbiyotda, xususan institutimizda erishilayotgan yutuqlar hamda rejalarga to‘xtalib o‘tdi. Fursatdan foydalanib talabalarni bayram bilan tabrikladi va ezgu niyatlarini bildirib tadbirni ochib berdi.
Shundan so’ng, talabalar ingliz tilida 4 ta: 1-O’z jamoasini tanishtirish, 2-Ekranda ko’rsatilgan rasmni tasvirlash, 3-Berilgan so’zlardan kim tez maqol tuzish, 4-Maxsus tayyorlangan sharlarni ishirib yorish va uning  ichidagi topshiriqni bajarish kabi shartlar bo’yicha bellashdilar.
Tanlovda institutning 1-bosqich talabalaridan tashkil topgan 6 ta jamoa ishtirok etdi. Yakuniy natijalarga ko‘ra, 1-o‘rinni Davolash, 2-o‘rinni Farmatsiya va 3-o‘rinni Stomatologiya fakultetlarining talabalari qo‘lga kiritdilar. G‘olib jamoalar va barcha ishtirokchilar institut rektorining esdalik  va qimmatbaho sovg‘alari bilan taqdirlandilar.

THE COMPETITION TITLED “ENGLISH SPEAKING YOUTH” WAS HELD BY THE DEPARTMENT OF FOREIGN LANGUAGES – Andijan State Medical Institute
THE COMPETITION TITLED “ENGLISH SPEAKING YOUTH” WAS HELD BY THE DEPARTMENT OF FOREIGN LANGUAGES
22:15 17.11.2022
On November 17 of the current year the Department of Foreign Languages of Andijan State Medical Institute organized an event dedicated to the International Students’ Day. The competition in the form of brainstorming contest was held in English under the name “English Speaking Youth”. The main goal of the event was to effectively organize the free time of young people and popularize learning foreign languages.
At the beginning of the event, the rector of the institute, M. Madazimov, made a speech and spoke about the attention given to the youth in our country, the results of reforms in the field of education, and the achievements and plans achieved in the field of medicine, especially in our institute. Using the opportunity, he congratulated the students on the holiday and opened the event with his best wishes.
After that, students had 4 tasks in English: 1st -Introduction of their team, 2nd -Describe the picture shown on the screen, 3rd – Making a quick proverb from the given words, 4th -Blow up specially prepared balloons and complete the task given inside it.
6 teams consisting of the first-year students of the institute took part in the competition. According to the final results, the students of the Faculty of General Medicine won the 1st place, the faculty of Pharmacy took the 2nd place and the faculty of Dentistry took the 3rd place. The winning teams and all participants were awarded with souvenirs and valuable gifts from the rector of the institute.