O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 8-oktyabrdagi PF-5847-sonli “O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim tizimini 2030 yilgacha rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to’g’risida”gi Farmoni hamda Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 9-sentyabrdagi “Respublikada oliy ta’lim muassasalarida talabalarni turar joy bilan qamrab olish darajasini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 563-sonli qarorida Davlat-xususiy sheriklik asosida oliy ta’lim muassasalari moddiy texnik bazasini rivojlantirishni jadallashtirish va talabalar turar joylarini barpo etish belgilangan.
Andijon davlat tibbiyot institutiga xususiy tashabbuskor «Asadillo omad imkoni» MCHJ tomonidan tashabbus taklifi, shu jumladan loyiha konsepsiyasi taqdim etilgan. Mazkur loyiha Andijon viloyati, Andijon shahri, Y. Otabekov ko’chasi 1-uyda joylashgan Andijon davlat tibbiyot instituti hududida (0,3 gektar) yer maydonida 400 o’ringa mo’ljallangan talabalar turar joyi binosini qurish va faoliyatini tashkil etish rejalashtirilgan.
O’zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to’g’risida” 2019-yil 10-maydagi O’RQ-537-son Qonuniga va O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to’g’risida” 2020-yil 26-apreldagi 259-son qaroriga muvofiq mazkur loyihaning konsepsiyasi Andijon davlat tibbiyot instituti tomonidan joriy yilning 31 oktyabrida tasdiqlangan.
Andijon davlat tibbiyot instituti talabalarini zamonaviy shinam turar joy bilan ta’minlash rejalashtirilgan.
Ushbu loyihani amalga oshirishda manfaatdor tomonlar qiziqish bildirish uchun so’rov va takliflarini 2022-yil 17-dekabrgacha topshirishlari lozim.
1. Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligi manzili: 100095 Toshkent shahri, 2-Chimboy ko’chasi, 96-uy, E-mail: devonxona@edu.uzedu@exat.uz, veb-sayt: edu.uz, Telefon raqami: +99871 246 04 27
2. Andijon davlat tibbiyot instituti manzili: Andijon viloyati, Andijon shahri, Y. Otabekov ko’chasi 1-uy, E-mail: info@adti.uz, veb-sayt: https://adti.uz/, Telefon raqami:
(0-374) 223 94 60
3. Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi manzili: Toshkent shahri, Yunusobod tumani, Sh.Rashidov shoh ko’chasi 16-uy,  E-mail: pppinfo@ppp.mf.uzADuvlanov@ppp.mf.uz;AbduvoxidX@ppp.mf.uz; FUmarov@ppp.mf.uz,
Tel: 71-203-03-07 (708). (Eslatma! Elektron yuboriladigan fayl yoki fayllarning hajmi 10 MBdan ortiq bo’lmasligi lozim. Shu munosabat bilan fayllarni ixchamlashtirgan 10 MB dan ortiq bo’lmagan holda yuborishingiz so’raladi yoki qog’oz shaklida taqdim etishingiz mumkin).

Decree of the president of the Republic of Uzbekistan “On approval of the concept of development of the higher education system of the Republic of Uzbekistan until 2030” dated October 8, 2019 PF-5847 and Decree No. 563 of the Cabinet of Ministers “On measures to increase the level of coverage of students in higher education institutions in the Republic” dated September 9,
The decree and the command provide for the attraction of private investment in the work of the organization of the construction and use of infrastructural objects in order to timely provide for the growing needs of higher education institutions.
Andijan State Medical Institute was offered an initiative proposal by the private initiative “Asadillo omad imkoni” LLC, including a project concept. In this project, it is planned to organize the construction and activities in the empty land(0.3 hectares) of the Andijan State Medical Institute located at Y. Otabekov street 1, Andijon city, the building of the student residence, designed for 400 places on the land.
In accordance with the decision № 259 of 26 April, the concept of this project was approved by the Andijan State Medical Institute 31 October, 2022.
It is planned to provide students of Andijan State Medical Institute with modern comfortable accommodation.
Requests and proposals for interested parties to express interest in the implementation of this project must be submitted by December 17, 2022.
Request form to express interest
Requests and tenders (proposals) for interest are accepted at the following addresses:
- Address of the Ministry of higher and secondary special education: 100095 Tashkent City, 2-Chimboy Street, 96 house, E-mail: devonxona@edu.uz, edu@exat.uz, website: edu.uz, phone number: +99871 246 04 27;
- Address of Andijan State Medical Institute: Andizhan city, Jtabekov street 1,
E-mail: info@adti.uz, website https://adti.uz, Phone number: (0-374) 223 94 60. - Address of the Public-Private Partnership Development Agency: Yunusabad district, Tashkent City, Sh.Rashidov King Street 16-House, E-mail: pppinfo@ppp.mf.uz, ADuvlanov@ppp.mf.uz;AbduvoxidX@ppp.mf.uz; FUmarov@ppp.mf.uz, Tel: 71-203-03-07 (708). ). (Note: The size of the file or files to send electronically should not exceed 10 MB. Therefore, please send no more than 10 MB, which is a compact file, or you can send on paper).
In accordance with Article 17 of the law ”On civil servants”, in case of receipt of a request for interest and tenders (proposals), the Ministry of Higher Education will conduct a tender to identify a private partner with the participation of a private initiator and third parties interested in the project.