XALQ TABOBATI FANIDAN MALAKAVIY IMTIHON FEVRAL OYI SESSIYASI BO‘LIB O‘TADI – Andijon davlat tibbiyot instituti
XALQ TABOBATI FANIDAN MALAKAVIY IMTIHON FEVRAL OYI SESSIYASI BO‘LIB O‘TADI
13:22 19.02.2026
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining «Oliy oʻquv yurtidan keyingi taʼlim tizimini yanada takomillashtirish toʻgʻrisida»gi Farmoni, Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining «Oliy oʻquv yurtidan keyingi taʼlim tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi qarori, Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasi Rayosatining qarori bilan tasdiqlangan va Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan “Malakaviy imtihonlarni oʻtkazish tartibi toʻgʻrisidagi Nizom”ga asosan “14.00.41-Xalq tabobati” fanidan malakaviy imtihon fevral oyi sessiyasi 2026-yil 23-fevral kuni soat 10:00da institutning Kengashlar zalida oʻtkaziladi.

QUALIFICATION EXAM IN FOLK MEDICINE WILL BE HELD IN FEBRUARY SESSION – Andijan State Medical Institute
QUALIFICATION EXAM IN FOLK MEDICINE WILL BE HELD IN FEBRUARY SESSION
13:22 19.02.2026
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan “On further improvement of the postgraduate education system”, the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan “On measures to further improve the postgraduate education system”, the Resolution of the Presidium of the Higher Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan and the “Regulation on the Procedure for Conducting Qualification Examinations” approved by the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan, the qualification exam in the subject “14.00.41-Folk Medicine” will be held on February 23, 2026 at 10.a.m. in the Council Hall of the Institute.